Aamen kirikus, kapten laevas ja nädal puhkusest Aegnal

Aegnal jätkus päästerühmlastele valveaeg juulis täie hooga. Sel korral palusime valvevanematel saarel oldud päevade muljed kokku võtta. Aitäh Meelisele, Karlile ja Merlele.

Patrulli tehes avastasid meie valvajad huvitava leiu. Nimelt leiti sõjarajatise juurest kahtlase päritoluga ainet, mille demineerijad pärast kaasa viisid. Mis ainega tegemist oli, jäi aga paraku mõistatuseks. Siinkohal kutsume üles ka kõiki Aegna külastajaid kahtlaste leidude korral sellest meie poole pöördudes või hädaabinumbril helistades teavitama. Ei tea ju kunagi, kui ohtliku esemega võib olla tegemist. Järgmise valvevahetuse liikmed avastasid aga teeraja seest püstiseid metalltorusid, mis külastajate ja iseenda turvalisuse huvides said eemaldatud.

Juuli alguses sattus Aegnale üks lohesurfar, kes õnnetul kombel oma lohe vigastas. Nii tuli valvemeeskonnal oma nutikus mängu panna ja leitigi lahendus – natuke “Mägi Ivari” teipi ning poiss sai ilusti tagasi koju.

Vaatamata ilusatele ilmadele oli Aegnal siiski võrdlemisi vaikne, kuid käed rüpes saarel siiski ei istutud. Teisipäeviti ei käi ka laev ning nii saigi ühel sellisel päeval ette võtta lisaks tavalistele patrullidele ja suurpuhastusele majas väike õppus ujuvpumbaga. Paraku suudavad aga kiirlaeva lained aeg-ajalt üllatada – kui pump vette saadi, suutis üks laine sellest korra üle käia ja just käima pandud pump seiskus… Tunnike tööd, osavad näpud ja pump oli taas töökorras.

Juuli tõi reservpäästerühmlastele ka pisut kuulsust juurde. Nimelt väisas meid kuu alguses Harju Elu ajakirjanik, kellega koos sai saarel tiirutatud ja huvitavamad paigad üle vaadatud. Kuid külalisi oli isegi kaugemalt. Aegnat külastasid ligi kolmkümmend sakslasest rahvatantsijat, kes läbisid saarel orienteerumismängu ja said pärast ülevaate veepumba ja voolikute kasutamisest. Ehkki Aegna kai on väiksemate aluste jaoks üsna ebasobiv, siis aeg-ajalt satub ka neid saarele. Tullakse korraks maale ja üsna tihti jäädakse päästerühma maja ees juttu puhuma. Nii on mõnigi külaline teinud esmatutvust RPR tegemistega ning meie omakorda saanud uudistajatelt tunnustava kiituse osaliseks.

Loodushuvilised saavad Aegnal tutvust teha mingiga (ehk ameerika naaritsaga). Mingiperekond elab sadamakai betoonblokkide vahel ja pole inimeste suhtes üldsegi pelglik. Loomakesed käivad küll ka ise merest kala püüdmas, kuid ilmselgelt on väga rahulolevad, kui Aegnal suvitavad prouad seda nende eest teevad. Nähtud mink on isegi nii julge, et hüppab kalapüüdjale lausa sülle, kui näeb kala õnge otsas.

Tänaseks on alanud viimane suvine valvekuu ja meie liikmed on endiselt Aegnal turvalisuse järgi valvamas. Teretulemast suvitama!

IMG_9622

mink

This entry was posted in Blog and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.