Aegna, Keskus kutsub kuuldele

Sündmuse tõi meieni Meelis.

Kui tavaliselt algavad Aegna hommikud kohvi ja pannkookidega, siis tänane äratus oli pisut lihtsakoelisem ja iseloomustas hästi, miks päästerühm saarel valves on. Häirekeskuse kõne kella 6 ajal oli just see, mis meid äratas. Kalavälja teel olla nähtud suitsu.

Kui meie vabatahtlik päästemeeskond kohale jõudis, selgus et põleb Kalavälja tee 5 olev maja. Lõbus seltskond oli sauna teinud ja mingil hetkel tule üle kontrolli kaotanud. Punane kukk oli saunalisi endid ka karistanud, seega olid vabatahtlike käed tööd täis. Kui esmaabi antud, tassiti Otter-pump randa. Mis aga majani ei jõudnud, oli vesi. Nimelt on Talneeme ja sadamakai vaheline ala ohtralt vetikaid täis ja need ummistasid pumba. Suurte pingutuste tulemusena vesi siiski majani jõudis ja leegid said summutatud.

Õnneks oli tegu järjekordse õppusega, millest on õppida mõndagi: 1)paar minutit olukorra hindamiseks on väiksem ajakadu, kui 5 minutit mõttetut rabelemist; 2)omavaheline pidev sidepidamine on VÄGA vajalik. Kokkuvõttes ütleb ju vanasõnagi, et raske õppusel, kerge lahingus.

This entry was posted in Blog and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.