Aegna saarel tagavad suvel taas turvalisust vabatahtlikud päästjad

Juunikuuga algab Vabatahtliku Reservpäästerühma (RPR) jaoks valvehooaeg Aegnal. Kolme kuu jooksul viibivad saarel valvemeeskonnad, et anda vajadusel esmaabi ning tagada tuleohutust.

“RPR-i vabatahtlike jaoks algab juba üheteistkümnes valvehooaeg Aegnal. Eelneva kümne aasta jooksul oleme omandanud palju väärtuslikke kogemusi ja teadmisi, et külastajate jaoks Aegnal viibimine võimalikult turvaliseks teha,”  märkis RPR juhatuse esimees Kristo Kannik. Varasematel aastatel on valves olijate poole kõige enam pöördutud esmaabi vajadusega – ette on tulnud nii kergemaid vigastusi kui ka tõsisemaid terviserikkeid. „Samuti on päästerühmlased aastate jooksul andnud külastajatele juhiseid saarel käitumise kohta. Lisaks sellele, et Aegna puhul on tegemist maastikukaitsealaga, on saarel kuival ajal ka kõrge tuleoht“, lisas Kannik.

Valvehooajaks valmistumisel viidi  mai keskel läbi tavaks saanud koolituslaager. Laagri käigus anti rühma liikmetele praktilised õppetunnid saare valves ette tulla võivates erinevates olukordades toimetulekuks. Praktiliste ülesannete lahendamise kõrval õpiti ka Aegnat tundma, et saarel hiljem valves olles hästi orienteeruda.

Aegna saare valvet viiakse läbi 2003. aastast Põhja Päästekeskuse algatusel ning Tallinna Linnavalitsuse toetusel. Vabatahtlik Reservpäästerühm mehitab saarel suvehooajaks pideva valve, mis kestab 1. juunist 31. augustini. Valvemeeskond asub sadamamajas ning on saare külastajatele vajadusel kättesaadav telefoni teel.

Lisainfo:
Kristo Kannik
Vabatahtlik Reservpäästerühm
50 99 210

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.