Algaval suveperioodil tagavad Aegna saarel turvalisust vabatahtlikud päästjad

Alates 1.juunist asuvad Aegnal taas vabatahtlikud päästjad, kes tagavad saarel turvalisust kolmel suvekuul kui saare külastjate arv on kõige suurem. Vabatahtliku Reservpäästerühma (RPR) liikmed annavad vajadusel esmaabi, tagavad saarel tuleohutust ja avalikku korda.

“Eelkõige tähendab turvalisuse tagamine Aegnal RPRi vabatahtlike päästjate jaoks ennetustöö tegemist jagades saarel viibijatele teavet, kuidas nii endale kui loodusele ohutult saarel käituda, kuivõrd Aegna puhul on tegemist maastikukaitsealaga”, tõi välja RPRi juhatuse liige Ahti Leppik. “Samuti oleme valmis abi osutama kui selleks vajadus tekib”, lisas ta. Valvehooajaks valmistumiseks toimus 20-22.mail iga-aastane ettevalmistuslaager Aegnal, kus RPR liikmed said võimalikke ettetulevaid olukordi harjutada. Laagris toimunust saab ülevaate fotogaleriist.

Vabatahtlik Reservpäästerühm on sel suvel Aegnal turvalisust tagamas juba 14. hooaega. Valvet saarel viiakse läbi alates 2003 aastast Päästeameti algatusel ja Tallinna Linnavalitsuse toetusel. Vabatahtlik Reservpäästerühm mehitab saarel valve suvekuudel, 1.juunist kuni 31.augustini. Valvemeeskond asub sadamamajas ning on saarel viibijatele kättesaadav telefoni teel numbril 525 2273.

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.