Ettevalmistuskoolitusega algab suvine valve Aegnal

Alates 1. juunist tagab Vabatahtlik Reservpäästerühm (RPR) turvalisust Aegnal saarel. Valveks valmistumiseks toimub sel nädalavahetusel koolituslaager, kus mängitakse veelkord läbi erinevad valves esineda võivad situatsioonid.

Koolituse käigus tuleb meeskondlikult lahendada erinevaid situatsioonülesandeid – vajadusel anda esmaabi, kustutada tulekahju või kutsuda korrale avaliku korra rikkujaid. Eesmärk on õpetada valvesse minejaid reageerima reaalsetele olukordadele, mis saarel võivad ette tulla ning anda neile juurde kindlustunnet vajadusel tõeliste kannatanute abistamiseks. Samuti õpivad osalejad situatsioone lahendades tundma Aegnat. “Loodame, et saarele puhkama tulijad saavad ennast rahulikult ja muretult tunda, teades, et hädaolukorras ei ole abi kaugel”, võtsid RPR poolsed projektijuhid Krista Jaamul ja Ülle Sirkas valve eesmärgi kokku.

Aegna saare valvet viiakse läbi 2003. aastast Põhja-Eesti Päästekeskuse algatusel ning Tallinna Linnavalitsuse toetusel. Sagedasemad ülesanded on siiani olnud esmaabi andmine (puugihammustused, nõelamised, lõikehaavad, nikastused jms) nii saare külastajatele, laagris olnud lastele kui kohalikele elanikele.

Vabatahtlik Reservpäästerühm mehitab saarel suvehooajaks pideva valve, mis sel aastal algas 1. juunist ning kestab 30. augustini. Valvemeeskond asub sadamamajas ning on vajadusel kättesaadav telefoni teel.

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.