Ohoo-aeg Aegnal

Muljed oma valvekorrast pani kirja Margus.

Möödunud nädalal saime kätt harjutada haavade sidumisel – üks noorsand tabas suuremat sorti noaga puud viilutades puu asemel oma pöialt, teine otsustas palja käega kuuma vett segada, kolmas osutus pommihuviliseks (pikemalt loe eelmisest postitusest). Reede öösel, kui viimane patrull tehtud pärast südaööd ja Kätlini patsientki lahkunud rõõmsal ilmel, jõudis ühes üle vee saabunud külalistega pidu ka meie tänavale. Kai juurde randus „diskoteek“, millest astus välja hulganisti purjus külalisi. Kui peale südaööd lahkuti, saime tagasi mõelda möödunud päevale – õppus kail Otteriga, tagurdamine ATV+ käruga, väljakutse …

Alates kolmapäevast on saabunud saarele hulk erinevast rahvusest teadlasi, nii TTÜ Küberneetika instituudist kui ka teistest ülikoolidest, kes siin teevad erinevaid eksperimente seoses lainetusega, setetega jms. Professor Soomere tutvustas ka meile lühidalt nende tegemisi  – seda oli juba iseenesest põnev kuulata. Näiteks seda, et need lained siin on erilised (st vähemal määral toimivad nagu tsunami), mida tasub pikemalt uurida. Teadlased jäävad siia tegutsema kuni 7. juulini. Omalt poolt oleme neile pakkunud abi nende inventuuri hoidmisel.

Laupäeval saabus saarele vahvaid tegelasi kõikvõimalikelt saartelt, sest siin toimusid Eesti Saarte Kogu korraldatavad kogukonnapäevad “Rohelised saared” koos plenaaristungiga, laadaga ning õhtused jutuvestmised.

This entry was posted in Blog and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.