Ohutustund kohalikele

Aegnal oli täna võimalus avardada oma kogemustepagasit ja teha tutvust esmaste tulekustutusvahenditega. Põhja päästekeskus ja RPR viisid kohalikele ja siin suviti pikemat aega peatujatele läbi praktilise koolituse võimalikest tuleohtudest ning nende korral käitumisest.

Tulekahju alguse saades on kõige olulisem selle kiire avastamine ja tegutsema asumine. Kuna saarele abi jõudmine võtab oluliselt kauem aega kui mandril, on seda olulisem õnnetusjuhtumi avastaja asjatundlik toimimine. Selleks on hea majapidamises omada vahendeid, millega saab tekkinud tulekahju kiiresti avastada ning kustutada. Rääkisime nii suitsuanduri paigaldamisest ja hooldamisest kui erinevat tüüpi tulekustutite ning tulekustutusteki kasutamisest. Looduses avastatud väiksema põlengu korral piisab kustutamiseks sageli ka ämbritäiest liivast või veest, et suurem kahju ära hoida.

Teooria meelde tuletatud, oli kõigil kohalolnutel võimalus õppesimulaatoril kustuti kasutamine järgi proovida, et ohuolukorras oleks kindlustunne tegutsema asuda. Tunni lõpus saime näha plahvatust, mis tekib siis, kui põlevat rasva asuda veega kustutama. Olgu siinkohal meelde tuletatud, et kodustes tingimustes seda järgi proovida ei soovita.

Aitäh ohutustunni läbiviinud Ramonile ja Tiidule, Kristale, Kristole Põhja päästekeskusest ning valvemeeskonnale ja Jaagule abi eest korraldamisel.

ohtlik õli kustutamine veega

This entry was posted in Blog and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.