Reostuse koristamine Lohusalu lahel jätkub

Vabatahtlik Reservpäästerühm asus teisipäeval Harjumaal Lohusalu lahe rannal naftareostust likvideerima. Täna, kolmapäeval, jätkatakse seire- ja koristustööd.

Reostus laius teisipäeva õhtuse seisuga rannal Paldiskist Keila jõeni, enim naftasaaduse tükke leiti Lohusalu ümbrusest. Piirivalve reostustõrjelaeva Kati ja piirivalvekaatri meeskonnad Lohusalu ja Lahepera lahel võimalikke reostuslaike merest ei avastanud.Teisipäeval koristasid reostust kaheksa Vabatahtliku Reservpäästerühma liiget ning üks vabatahtlik. Töö kestis pimedani ning selle ajaga jõuti puhastada umbes 4,5 km pikkune rannalõik. Kokku korjati eile umbes 15 kilogrammi reostust.
Kolmapäeva varahommikul alustasid Piirivalve esindajad seirega Lohusalu ning Türisalu vahel. Samuti tegelevad reostuse ulatuse kontrollimisega oma piirkonnas Harku valla esindajad. Kell 10 alustas koristamist kuus Vabatahtliku Reservpäästerühma liiget, kell 16 võtab töö üle uus vahetus.

Piirivalve avastas naftareostuse teisipäeval Paldiski lähedalt Lohusalu lahest kaldalähedasest veest. Väikesi naftasaaduse tükke oli Lahepera ja Lohusalu lahe rannikul. Hinnanguliselt on tegemist esimese astme ehk kergema reostusega, mille koristamisega tulenevalt vabariiklikust reostustõrje kavast tegeleb kohalik omavalitsus. Põhja-Eesti Päästekeskus abistab kohalikke omavalitsusi vastavalt soovile ja vajadusele. Hetkel on vabatahtlikele abiks kaks ATV-d Mustamäe komandost. Reostuse kaardistamisel on abiks Piirivalve.

Allikas: Reostuse koristamine Lohusalu lahel jätkub, PEPK

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.