RPR alustab suvist valvehooaega Aegnal õppelaagriga

Algaval puhkusteperioodil tagavad Vabatahtliku Reservpäästerühma (RPR) liikmed taas turvalisust Aegnal saarel. Varasemate aastate tava järgides toimub sel nädalavahetusel koolituslaager, millega antakse vabatahtlikele ettevalmistus elulistes olukordades toimetulekuks.

Koolituse jooksul saavad osalejad erinevaid teadmisi esmaabi, tulekahju kustutamise või avaliku korra rikkujate korralekutsumise vallas. Eesmärk on valvesse minejaid ette valmistada reaalselt aset leida võivateks olukordadeks ning anda neile juurde kindlustunnet vajadusel tõeliste kannatanute abistamiseks. Vähem olulisem pole ka Aegna tundmaõppimine, et saarel hiljem valves olles hästi orienteeruda. “Meie vabatahtlikud on saarel turvalisust tagamas juba üheksandat hooaega. Aastate jooksul on rühma liikmed palju väärtuslikke kogemusi omandanud ning teeme omalt poolt kõik, et Aegnal viibijatele nende puhkus võimalikult ohutuks teha”, märkis RPR juhatuse liige Kristo Kannik.

Aegna saare valvet viiakse läbi 2003. aastast Põhja-Eesti Päästekeskuse algatusel ning Tallinna Linnavalitsuse toetusel. Sagedasemad ülesanded on siiani olnud esmaabi andmine (puugihammustused, nõelamised, lõikehaavad, nikastused jms) nii saare külastajatele, laagris olnud lastele kui kohalikele elanikele.

Vabatahtlik Reservpäästerühm mehitab saarel suvehooajaks pideva valve, mis sel aastal kestab 3. juunist 31. augustini. Valvemeeskond asub sadamamajas ning on vajadusel kättesaadav telefoni teel.

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.