RPR esindus läbis edukalt Scoutsrännaku

Eile, 26. märtsil toimus Paldiski poolsaarel Scoutsrännak 2009. Ligi 30 kilomeetrise rännaku läbisid ka 12 vaprat Vabatahtliku Reservpäästerühma liiget, kõrvuti osalejatega politseist, piirivalvest, päästeametist, kaitseväest ja kaitseliidust.

RPR liikmete Scoutsrännakul osalemist korraldanud operatiivvaldkonna juhi Orm Tammepuu ütlust mööda väärivad tunnustamist kõik rännaku läbiteinud. ”Mul on väga hea meel, et üle 10% aktiivliikmetest rännakul osales ja keegi ei katkestanud! Nende inimeste puhul saab kindel olla, et väikesed raskused neid ei kohuta,” kiitis Orm. Rajale võis minna nii kohustuslikus varustuses, mis sisaldas 15kg kandamit, aga ka eraldi kategoorias ilma varustuseta.

Koerajuht Maire Õunmaa ja päästekoer Diffany võtsid rännakust osa, et ennast proovile panna. ”Esimesel korral otsustasin, et kotti (s.t 15kg) selga ei võta. Isegi ilma kotita oli minul rada läbida päris suur katsumus, aga päikesepaisteline ilm ja head kaaslased kompenseerisid selle, ” võttis Maire muljed kokku. Marsruut läbis Pakri poolsaare ja selle ümbruse looduskauneid kohti ja vaatamisväärsusi. Päästekoer Diffany`le hakkas rännak perenaise sõnul niivõrd meeldima, et hoolimata pikast teest ja kohatisest kevadisest libedusest oleks ta heameelega läinud ka teisele ringile.

Seekordne Scoutsrännak toimus juba kuuendat korda ning üritus pühendati Scoutspataljoni loomise 8. aastapäevale. Rännaku eesmärk oli tuua tähelepanu erinevate jõustruktuuride ühtekuuluvusele ning samas ka tutvustada pataljoni tegemisi.

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga