Toimus talvine päästeoperatsioon

Vahetult peale jõulupühi, 27. detsembril toimus Kernu ja Kohila vallas päästealane operatsioon, millega RPR vabatahtlikud harjutasid suurõnnetusele reageerimist. Õppuse legendi kohaselt otsiti ja päästeti õhus ümber läinud jõuluvana saanist väljakukkunud reisijaid ning kingipakke.

Otsingualaks oli Kernu-Kohila tee äärne metsamassiiv mõõtmetega 1,3 x 2 km. Sündmuse ajaks rajasid RPR logistikud maanateeäärsele välule tugipunkti, kus köetavas telgis ravitseti ”kannatanuid”. Nelja tunni jooksul otsiti 30 inimese ja 8 päästekoera abiga läbi peaaegu kogu ettenähtud maa-ala, leiti ning toodi metsast välja Jõuluvana, 10 päkapikku ja ka hulk kingipakke, mille sisu hiljem omavahel ära jagati.

Õppuse peakorraldaja operatiivvaldkonna juhi Orm Tammepuu hinnangul võib õppuse tulemustega rahule jääda: loodi tõhus juhtimisstruktuur – staap, logistikameeskond, esmaabimeeskond ja 8 otsimislüli. Tänu sellisele heale rollijaotusele oli võimalik nappide ressurssidega saada suurepärane tulemus: kõik alad, mis läbi otsiti, sealt ka kõik inimesed ja asjad üles leiti ja ära toodi.

Õppuse üks lõbusamaid episoode oli jõuluvana allatoomine puu otsast, kuhu too oli oma langevarjuga takerdunud.

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.