Vabatahtlik Reservpäästerühm ​otsib valvajaid Aegna päästepunkti

Põhja-Eestis tegutsev vabatahtlikke koondav Vabatahtlik Reservpäästerühm (RPR) kutsub endaga liituma inimesi, kes soovivad anda oma panuse ühiskonnas turvatunde suurendamiseks. Ankeetide esitamise tähtaeg on 10. jaanuaril 2018 ning nädal enne seda, 3. jaanuaril toimub RPRi tegevusi lähemalt selgitav infopäev.

„Vabatahtlikud pole ammu enam ainult reageerijad, vaid ohutuse tagajad oma lähikonnas. Selleks on vajalik teada, kuidas ohuolukorrad tekivad ja kuidas nende korral tegutseda. Selleks ei piisa esmaabikursuse läbimisest, vaid see on elustiil,“ ütles RPR-i juhatuse esimees Ahti Leppik.

Reservpäästerühmlaste üks peamine oma oskuste rakendamise võimalus on valvamine Aegna saarel, kus suvekuudel osutatakse esmaabi, reageeritakse päästesündmustele ning vajadusel ollakse abiks politseile avaliku korra tagamisel. Oma olemuselt on suures osas tegemist ka ennetusliku info jagamisega saare külastajate seas, niiet tegevust jätkub saarel pea kõigis RPR tegevussuundades. Koostöös Tallinna linna ja Päästeametiga on RPR Aegnal valvanud juba alates 2003. aastast.

Lisaks Aegnal valvamisele saab ennetustööd teha nii kodukülastusetena kui ka info jagamisena messidel, laatadel, lastelaagrites ja heategevusüritustel. RPR teeb tihedat koostööd Politsei- ja Piirivalveametiga, osaledes politsei kutsel kadunud inimeste otsimisel ning tehes ühiseid maastikuotsingu õppuseid ja koolitusi. Samuti on RPR arendamas oma merepäästevõimekust. Päästeametile annab RPR logistilist tuge ja reageerib inimjõuga suursündmustele tulekahjudest keskkonnareostuseni.

RPR-iga liitumiseks tuleb täita ankeet kodulehel hiljemalt 10. jaanuaril 2018. Reservpäästerühmaga liitumiseks vajalikud esmaabi-, otsingu- ja päästekoolitused korraldab RPR.

Tänavu 15. sünnipäeva tähistav Vabatahtlik Reservpäästerühm on suurim siseturvalisuse vabatahtlikke koondav mittetulundusühing, kuhu kuulub üle 200 inimese. RPRi peamiseks tegevuspiirkonnaks on Harjumaa.

Lisainfo: uusliige@rpr.ee

Koduleht: www.rpr.ee

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.