Vabatahtlik Reservpäästerühm avas Aegna suvehooaja

Siseminister Andres Anvelt, Tallinna kesklinna vanem Taavi Pukk, Päästeameti Põhja päästekeskuse juht Priit Laos ja Päästeliidu juhatuse esimees Kaido Taberland avasid koos Vabatahtliku Reservpäästerühmaga (RPR) tänavuse valvehooaja Aegnal. Põhjuse hooaega pidulikumalt avada andis värskeltvalminud päästepunkt, mis võimaldab Aegnal aastaringselt päästeteenust osutada.

Avamisjärgselt toimus nädalavahetusel ka Vabatahtliku Reservpäästerühma iga-aastane ettevalmistuslaager, kus päästerühmlased õppustel kõikvõimalikud Aegnal potentsiaalselt ettetulevad sündmused läbi harjutasid. RPR-i juhatuse esimees Ahti Leppik märkis, et uus maja annab vabatahtlikele valvajatele kindlasti motivatsiooni juurde. „Lisaks heale väljaõppele ja varustusele on olulised ka päästjate endi olmetingimused, et abistajad ise oleksid puhanud ja valmis igal ajahetkel reageerima,“ sõnas Leppik.

Siseminister Andres Anvelt tunnustas päästerühmlaste tööd Aegna saare ja selle külaliste heaolu tagamisel ning vabatahtlike päästjate rolli ühiskonnas laiemalt. „Samas me ei tohi unustada, et turvalisuse tagamine algab igaühest endast, et me ei paneks end asjatult ohtlikku olukorda ning et meil oleks oskused enda või teiste abistamiseks, kui midagi juhtub,“ rõhutas Anvelt.

Põhja-Eestis tegutseva Vabatahtliku Reservpäästerühma vabatahtlikud alustasid valvet Tallinna kesklinna kuuluval Aegna saarel juba 15. suvehooaega. Päästerühmlased osutavad saarel esmaabi- ja päästeteenust, hoiavad koos Aegna elanikega silma peal avalikul korral ning jagavad infot. Ööpäevaringne valveperiood kestab 1. juunist 31. augustini.

Suurema pildigalerii leiab Vabatahtliku Reservpäästerühma Facebooki lehelt.

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.