Vabatahtlik Reservpäästerühm ootab liituma uusi liikmeid

Vabatahtlik Reservpäästerühm (RPR) kutsub oma liikmeskonnaga liituma aktiivseid vabatahtlikke, kes soovivad panustada turvalisuse tagamisse. Sel aastal on RPR peamiselt panustanud politsei abistamisse kadunud inimeste otsingul, läbi viinud nii vee- kui tuleohustusalaseid ennetusüritusi ja osalenud Päästeameti algatatud ühises valveteenistuses Nõmme komandos. 

“Soovime oma ridasid täiendama teotahtelisi vabatahtlikke, kes huvituvad päästealast ja hoolivad ligimesest. Rühmaga liitumise eelduseks ei ole kindlasti eelnev kogemus pääste- või esmaabi valdkonnas, vaid peamine on tahe nendes valdkondades panustada,” sõnas juhatuse esimees Ahti Leppik. “Sel korral ootame rühmaga liituma eelkõige neid inimesi, kes soovivad osaleda ennetustöö tegemisel ning esmaabi valdkonnas,” lisas ta.

RPR on oma tegevusega abiks kutselistele päästjatele suurõnnetustel, reostuse ja loodusõnnestuste tagajärgede likvideerimisel, politseile kadunud inimeste otsingul maastikul ning teeb nii tule- kui veeohutusalast ennetustööd. Suveti on RPR taganud turvalisust Aegna saarel juba 12 hooajal. Rühma tegutsemispiirkonnaks on peamiselt Harjumaa. Liikmeid on kokku 168.

Rühmaga liitumiseks on vajalik esmalt läbida vabatahtliku päästja koolitus, samuti esmaabi ja otsingukoolitus, mille korraldab RPR koostöös Põhja Päästekeskusega. Liitumissoovi avaldamiseks on vajalik täita hiljemalt 25. jaanuariks ankeet RPRi koduleheküljel.

Täiendavatele küsimustele liitumise kohta saab vastuse kirjutades aadressil:  uusliige@rpr.ee

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.