Vabatahtlik Reservpäästerühm värbab uusi liikmeid

Vabatahtlik Reservpäästerühm (RPR) võtab vastu uusi liikmeid, kes tahavad oma teadmiste ja oskustega elu Eestis turvalisemaks muuta.

„Kuna ohuolukorra lahendamisel on kõige kriitilisem tegur aeg, siis sõltuvad tagajärjed otseselt hädas oleva inimese tegutsemisest. Kui autoga liigeldes oleme harjunud kaasnevate ohtudega arvestama, siis lahtise tule, veekogu ja metsaga seotud ohuolukordadega on vähesed kokku puutunud. Lisaks riigikaitsele on igaühe moraalne kohustus oma teadliku ja kiire tegutsemisega kaitsta ennast ja oma lähedasi meid igapäevaselt ümbritsevate ohtude maailmas,“ sõnas RPR-i juhatuse esimees Ahti Leppik.

RPR tegutseb Tallinnas ja Harjumaal ning päästerühma peamine eesmärk on suurendada nende inimeste ringi, kes saavad iseendaga hästi hakkama ning oskavad ja tahavad ohutust ja turvalisust puudutavaid teadmisi ka oma lähedaste ja kogukonnaga jagada.

Muidugi jagub tegemist ka RPR-i enda ridades. Rühma ülesannete hulka kuulub koos kutseliste päästjatega ühisvalveteenistuses osalemine, päästeteenistuse kutsel suurõnnetustele reageerimine, politsei abistamine otsingutel ning päästealane ennetustöö, seda nii üritustel kui ka näiteks lastelaagrites. Lisaks on RPR juba 14 suve valvanud Aegna saarel, hoolitsedes saare külaliste turvalisuse eest ning andes esmaabi.

Vabatahtliku Reservpäästerühmaga liitumiseks on vaja läbida vabatahtliku päästja koolitus, esmaabikoolitus ning otsingukoolitus, mille kõik korraldab RPR koos Päästeametiga. Rühma tegevusest saab rohkem teada infotunnis, mis toimub 18. jaanuaril 2017 aastal algusega kell 18 Põhja päästekeskuse ruumides Tallinnas, Mänsaku 8 (endine Linnu tee 75a). Palume osalemise eelnevalt registreerida, saates e-kiri aadressile uusliige@rpr.ee.

Liitumiseks tuleb täita ankeet RPR-i kodulehel hiljemalt 3. veebruaril.

Lisaküsimuste korral kirjuta: uusliige@rpr.ee

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.