Vabatahtlikud päästjad abistavad suvel Aegna külastajaid

Alates tänasest kolme suvekuu jooksul viibivad Aegnal vabatahtlikud päästjad, kes annavad oma panuse, et saarele puhkama tulijad saaksid probleemide korral asjalikku nõu ja vajadusel kiiret abi. Esmakordselt on oma jõud ühendanud kolm Eesti eri paigus tegutsevat reservpäästerühma, et saarel eelkõige ennetustööd teha ja seeläbi õnnetusi vältida.

Maist oktoobrini on Tallinnast Aegnale püsiv laevaühendus, mistõttu liigub saarele palju külastajaid. Valvemeeskondade üheks peamiseks ülesandeks on jagada reisijatele juhiseid saarel käitumise kohta.  Lisaks sellele, et Aegna puhul on tegemist maastikukaitsealaga, on seal kuival ajal ka kõrge tuleoht. Seetõttu on ennetustööl oluline roll põlengute ärahoidmisel. Varasematel aastatel on aga külastajad valvemeeskondade poole kõige enam pöördunud esmaabi vajadusega. Sagedasti on sellistel puhkudel tegemist puugihammustuse, väljaväänatud jala või muu kergema vigastusega, kuid tuleb ette ka tõsisemaid terviserikkeid.

Peamiselt Harjumaal tegutseval Vabatahtlikul Reservpäästerühmal (RPR) on Aegna saarel valvekogemust juba üheteistkümne suve jagu. Algaval 12. suvehooajal liituvad meiega ka kaaslased Lääne-Eesti Vabatahtlikust Reservpäästerühmast ja Lõuna-Eesti Vabatahtlikust Reservpäästerühmast. „Eelnevate aastate jooksul on Aegna valves osalemine olnud meie liikmetele põnevaks väljakutseks. Valvajate peamiseks ülesandeks on muuta saarel viibimine külastajate jaoks võimalikult turvaliseks,”  märkis RPR juhatuse liige Taavi Aasma. „Sel aastal loodame kogemusi jagada ka teiste reservpäästerühmadega. Samuti peame oluliseks koostööd kohalike elanikega, kes kogu aasta vältel saare eest hoolt kannavad,“ lisas Aasma.

Hooajaks valmistuti Aegna õppelaagris, mis toimus 23.-25. mail. Toimunust saab ülevaate fotogaleriist.

This entry was posted in Blog, Uudised and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.