Vabatahtlikud päästjad harjutavad koostöös maastikutulekahjude kustutamist

Sel laupäeval, 18. juunil harjutavad Harjumaa vabatahtlikud päästeüksused omavahelist koostööd ja koostööd Kaitseväe tuletõrjeüksusega maastikutulekahju kustutamisel.

Vabatahtliku Reservpäästerühma (RPR) eestvedamisel korraldataval õppusel osalevad lisaks RPRi liikmetele vabatahtlikud päästjad Kolga, Kaberneeme, Aegviidu ja Neeme komandodest, samuti Kaitseväe Keskpolügooni tuletõrjeüksus. Tegemist on esimese vabatahtlike päästjate suurema ühisõppusega Harjumaal viimase kümnendi jooksul.

Õppusega soovitakse ühtlustada arusaamu maastikutulekahju kustutamise taktikatest ja tehnikatest ning kontrollitakse vabatahtlike kasutuses oleva varustuse töökindlust. “Situatsiooni läbi harjutamisega saavutame parema taseme reaalsel sündmusel tegutsemiseks. Paneme oma ressursid proovile ja saame teada, mida me tegelikult suudame,” avaldab lootust õppuse kasutegurist RPR operatiivvaldkonna juht Orm Tammepuu. Teooriatunniga algaval õppusel mängitakse läbi terve maastikutulekahju kustutamise protsess alates veevõtukoha rajamisest ja voolikuliinide vedamisest kuni järelkustutamise ja –kontrollini.

Maastikutulekahju kustustuse õppus viiakse läbi Kaitseväe Keskpolügoonil ning sellel osaleb üle 60 vabatahtliku päästja. Kasutuses on nii vabatahtlike kui Põhja-Eesti Päästekeskuse päästetehnika.

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.