Vabatahtlikud päästjad tagavad suvekuudel turvalisust Aegna saarel

Juuni algusega alustab Vabatahtlik Reservpäästerühm (RPR) taas valvehooaega Aegna saarel. Vabatahtlikud päästjad on saarel kolmel suvekuul kui Tallinnast Aegnale on avatud püsiv laevaühendus ning saart külastab suurim hulk turiste.

Suvisel valvehooajal tagavad RPR vabatahtlikud päästjad nii saare külastajate kui elanike turvalisust andes vajadusel esmaabi ning tagades tuleohutust. Suures osas on tegemist ennetustööga. Kuna Aegna saare puhul on tegemist maastikukaitsealaga ja kuival ajal valitseb seal ka kõrge tuleoht, siis valvajate üheks ülesandeks on kujunenud külastajatele juhiste jagamine saarel käitumise kohta. Valvajate poole on külastajad varasematel aastatel ise pöördunud kõige rohkem esmaabi vajadusega, kus peamiselt on tegemist kas puugihammustuse, väljaväänatud jala või muu kergema vigastusega. “RPR on saarel turvalisust taganud juba 12 hooaega, mille jooksul on valvajatel kogunenud paras kogemuste pagas. Samas on hea meel tõdeda, et sel hooajal on RPRi ridadega liitunud 26 uut liiget, kes kõik on läbinud vajalikud koolitused ja ootavad, et panustada Aegna valvesse. Oleme valvemeeskonnad komplekteerinud nii, et alati on kolmeliikmelises meeskonnas vähemalt üks pikaajalistemate kogemustega RPRlane,” märkis RPR juhatuse esimees Ahti Leppik.

Valvehooajaks valmistumiseks toimus 22-24.mail ka iga-aastane ettevalmistuslaager Aegnal, kus harjutati võimalikke ettetulevaid olukordi. Laagris toimunust saab ülevaate fotogaleriist.

Valvet Aegna saarel viiakse läbi alates 2003 aastast Põhja Päästekeskuse algatusel ning Tallinna Linnavalitsuse toetusel. Vabatahtlik Reservpäästerühm mehitab saarel valve suvekuudel, 1.juunist kuni 31.augustini. Valvemeeskond asub sadamamajas ning on saare külastajatele kättesaadav telefoni teel.
This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.